Koolide toiduprojektid täies hoos
Tervitus, lugupeetud eesti lugejad!
Nagu olete vast märganud, on siia blogisse ka Triin kirjutama hakanud. Triin ja Diana, kellega kohtun igapäevaselt peamiselt vaid söögilauas, kuna meil on hoopis erinevad lähetusülesanded, saabusid siia veidi rohkem kui nädal tagasi.
Mägede kaupa kogustes oleks vast Teile siia kirja panna! Alates uudsetest pisiasjadest (nt kuidas gekod kätekõverdusi teevad sind ainiti vaadates, kuidas küünlavalgel käsitsi voodilinu pesta) kuni rohkem üllatavate kogemusteni (nt kogukonnas kahe tähtsal positsioonil oleva mehe tuline "arvamustevahetus", külaskäik külavanema juurde, kel on 19 naist ja 115 last! (Lugesid õigesti- üheksateist naist ja sada viisteist last) või kohtumine preestriga, kes võtab vaid palja ülakehaga külalisi vastu). Vastavalt lepingule peavad aga minu postitused siin kajastama tööülesannete täitmist, seega muust elust-olust kuskil mujal, kunagi teine kord,
Tuleb ausalt üles tunnistada, et antud blogil on konkurent sõpruskoolide toidublogi näol. Õigemini küll ilmselgelt ja ülekaalukalt võidukas rivaal, kuna enamus minu praegusest ajast ööpäevas on pühendatud toiduprojektidele. Praeguseks on registreeritud 20 kooli, kes toiduprojektist osa võtavad, lisaks kaks kooli veel mõtlevad. Olete kõik oodatud külastama: foodforthoughtmondo.wordpress.com
(Lisaks avalehele seal, kus on toiduprojektide kajastused, leiate "Ghana" alt registreerunud koolide tutvustused, pildid).
Huvitavat, ent siiski ajakulukat nikerdamist nende toidublogi postitustega jagub. On ülimalt tore, et üle 90% Mondo sõpruskoolidest on otsustanud lõpuks toiduprojektist osa võtta ja teeb seda vägagi erinevate ideede ja meetoditega, projekti tulemuste koondamine materjaliks pildiks-kirjaks-videoks ja protsessi kirjeldus jääb aga valdavalt minu kanda.
IT pole just minu tugevaim külg, kuid tunnen, et selles vallas olen küll siiani märkimisväärseid edusamme teinud. Olen otsinud internetiavarustest kokku vabalt saadavat aafrika muusikat filmidele ja videoklippidele taustaks, selgitanud enda jaoks blogspoti ja wordpressi blogivõimalusi, olnud loov tahvelarvutist failide kättesaamisel (kuna minu läpakaga ta suhelda ei taha...), pidanud kirjavahetust eesti koolidega, õppinud kasutama erinevaid fimitegemise programme ja kompunninud videosid ja filme kokku - ja seda kõike flegmaatilise härra Inter Netiga. Täiesti mõistetav, kui kergitate siinkohal kulme ja slme ette tekivad küsimärgid hüüumärkide seltsis. Kuidas see võimalik on? Sõjaväes õpetatakse, et pole olemas võimatuid olukordi, on vaid võimatud inimesed. Seega. võti on kannatlikkus ja järjepidevus. Oota, oota, ja küll see pikaldase toimega ühendus lõpuks saabub (ja kui ei saabu - proovi uuesti! Ja nii kordi, kordi, kordi! Ja täiesti võimalik, et lõpuks mõtleb edukalt miskit välja). Üks näide, kuidas hr Inter Net on mind õpetanud lisaks ära-anna-alla-iseloomu kasvatamisele ka oma aega planeerima: kümneminutilist videoklippi laadisin Youtube'i üles üle 7 tunni, seega panin äratuse kella viieks hommikul ja lõpetasin toidublogipostituse...:). Naudin täiega iga hetke siin, küll ma kodus, Eestis jõuan ülejäänud elu jooksul järgi magada.
Olgu veel mainitud, et korraga saab üks internetilehekülg lahti olla... kui on vaja ühelt lehelt midagi tesele kopeerida, tuleb leidlik olla...:)
Praeguseks olen kokku meisterdanud 7 erinevat filmi/filmikest toiduprojektidest.
Järgevalt mõned värvilisemad killud ilmestavate pildidega minu viimase aja tegemistest:
- Peaaegu alati leian mõnda kooli jõudes vähemalt ühe puu all virnade viisi vihikuid parandava õpetaja.
Sekoti algkooli õpetaja on just tänaste koduste tööde parandamise lõpetanud. |
- Koolimööblit kõigile ei jagu...
Sekoti lasteaialapsed tunnis. |
- Zua algkooli lapsed kirjutasid ülevaateid oma piirkonna rahvustoidust, joonistasid pilte ning esitasid pika ja võimsa etenduse jahi-, sõja- ja lõikuspeotantsudega.
Zua jahi- ja sõjamehed
|
Comments
Post a Comment